دروس امتحانات نهایی برای ایجاد سوابق تحصیلی گروه هنر در کنکور ۱۴۰۲ اعلام شد

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از تعیین منابع امتحانات نهایی برای محاسبه سابقه تحصیلی شرکت‌کنندگان کنکور سراسری گروه هنر خبر داده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی از سال 1402، دو کنکور برگزار خواهد شد و نمرات دوران دبیرستان تأثیر قطعی بر نتایج خواهد داشت.

دروس عمومی از کنکور حذف و به امتحانات نهایی منتقل شده است، همچنین سوابق تحصیلی سهم 40درصدی قطعی و کنکور سهم 60 درصدی دارد.کنکور فقط برای دروس اختصاصی و دو بار در سال خواهد بود و نتیجه هر نوبت آزمون حداکثر تا 2 سال اعتبار دارد.

هم‌اکنون محمدمهدی کاظمی؛ معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از تعیین منابع امتحان نهایی برای محاسبه سابقه تحصیلی شرکت‌کنندگان کنکور سراسری گروه هنر خبر داده است.

وی گفت: دروس امتحان نهایی برای محاسبه سوابق تحصیلی در دیپلم نظام جدید 6.3.3 کنکور1402 گروه هنر، شامل دروس «فارسی 3»، «عربی، زبان، قرآن 3» و «تعلیمات دینی 3» دوره دوم متوسطه شاخه فنی و حرفه‌ای و کاردانش و درس «زبان خارجی 3» شاخه نظری و «سلامت و بهداشت» مشترک همه شاخه‌هاست.

عضو شورای سنجش و پذیرش در ادامه افزود: قبولی در امتحانات داخلی برای اخذ مدرک دیپلم و ایجاد سابقه تحصیلی در کنکور هنر برای هنرجویان هنرستانی دو فرایند مستقل است که شیوه‌نامه آن به‌زودی ابلاغ خواهد شد.

به گفته او، امتحانات نهایی برای سابقه تحصیلی کنکور 1402 در دو مرحله دیماه 1401 و تیرماه 1402 برگزار خواهد شد.

 

اگر مطلب مورد پسند شما بود با این ستاره ها به آن امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *