ظرفیت پذیرش رشته‌های با آزمون و بدون آزمون سال 1402 اعلام شد

سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش با اشاره به میزان ظرفیت پذیرش رشته‌های با آزمون و بدون آزمون سال 1402 گفت: ظرفیت پذیرش در رشته‌های با آزمون ۱۷۷ هزار و ۱۹۲ نفر و ظرفیت پذیرش در رشته‌های بدون آزمون و صرفاً با سوابق تحصیلی ۳۳۵ هزار و ۷۴۵ نفر است.

به گزارش روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور، دکتر علی صدر امروز در نشست خبری سازمان سنجش با اصحاب رسانه، با اعلام ظرفیت پذیرش در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی گفت: ظرفیت پذیرش در سه رشته مذکور در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ در مجموع 14 هزار و 432 نفر است که از این تعداد ۱۱ هزار و ۱۰۱ نفر در رشته پزشکی و ۲ هزار و ۶۰ نفر در رشته دندانپزشکی و 1 هزار و 271 نفر در رشته داروسازی پذیرفته می‌شوند.
 دکترصدر با بیان اینکه بیشترین ظرفیت پذیرش با آزمون مربوط به گروه علوم تجربی با ۵۸ هزار و ۷۷۴ نفر است، اظهار داشت:  ظرفیت پذیرش درگروه آزمایشی ریاضی و فنی ۵۶ هزار و ۴۹۵ نفر در گروه آزمایشی علوم انسانی ۵۱ هزار و ۳۹۴ نفر، در گروه آزمایشی زبان‌های خارجی ۴ هزار و ۲87 نفر و در گروه آزمایشی هنر ۶ هزار و ۲۵۱ نفر است.
وی در خاتمه یادآور شد: داوطلبانی که در دو نوبت دی و تیر ماه آزمون سراسری شرکت کرده  و مجاز به انتخاب رشته نشده‌اند یا در دو نوبت آزمون شرکت نکرده‌اند  هم می‌توانند در دورهای بدون آزمون ثبت نام و انتخاب رشته نمایند.
گفتنی است: لینک ثبت نام و انتخاب رشته بر اساس صرفا سوابق تحصیلی همزمان با انتخاب رشته در رشته‌های با آزمون سراسری سال 1402 در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش فعال می‌شود.

اگر مطلب مورد پسند شما بود با این ستاره ها به آن امتیاز دهید

آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاهی برای نمایش وجود ندارد.

نوشته های عمومی

mnb

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *